خدمات و محصولات

نمک صنعتی

تولید نمک صنعتی

نمکی است که درجه خلوص آن کمتر از ۹۵ درصد است و عمده تفاوت آن با نمک خوراکی در درجه خلوص پایین تر و یددار نبودن است. نمک تولیدی مجتمع پتاس خلوصی معادل ۹۵–۹۸ درصد دارد.

تولید نمک صنعتی

میزان درجه خلوص نمک خوراکی

درجه خلوص نمک خوراکی ۹۹.۲ درصد است و چون این نوع نمک فرآیند تصفیه و پالایش را طی کرده باعث ایجاد سنگ کلیه و دیگر مشکلات نمی گردد. بیش از ۱۴۰۰۰ نوع مصرف برای نمک وجود دارد.

میزان درجه خلوص نمک خوراکی
میزان درجه خلوص نمک خوراکی

از نمک بطور مستقیم و غیرمستقیم در موارد بیشماری استفاده می شود ولی بطور کلی به دو صورت صنعتی و خوراکی (نمک طعام) مورد استفاده قرار میگیرد.

مصارف نمک صنعتی

مصارف نمک صنعتی

نمک صنعتی دارای مصارف زیادی می باشد از جمله در صنایع پتروشیمی (تولید گاز کلر، هیدروکسید سدیم)، متالوژی و فرآیند استحصال مواد معدنی، دباغی ها، صنایع نساجی، صنایع کاغذسازی، صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع لاستیک سازی، تصفیه آب، خوراک دام، صابون سازی و پودرهای شستشو، عملیات حفاری چاههای نفت و گاز

تولید نمک صنعتی

فرایند تصفیه نمک صنعتی

پارسیان شیمی ایرانیان

شرکت مجتمع فرآورده های فسفات کارون در راستای آرمانهای خود کفایی و توسعه ظرفیتهای صنعتی و با هدف تامین مواد اولیه صنایع پایین دستی مورد نیاز بازارهای داخلی و خارجی در استان خوزستان منطقه آزاد آبادان، شهرک صنعتی 1 فاز 3 در سال 1383 تاسیس و در سال 1393 به بهره برداری رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا